?>

Kupujemy używany samochód- jak być zadowolonym z wybranego modelu?

Kupujemy używany samochód- jak być zadowolonym z wybranego modelu?

Polacy często decydują się na zakup aut używanych- znacznie częściej niż nowych propozycji prosto z salonów sprzedaży. Z jednej strony dlatego, że używane samochody są w wielu przypadkach opcją bardziej budżetową, a nie każdego stać na to, aby wydać w danym momencie kilkadziesiąt tysięcy złotych na nowy pojazd. Zdarza się też, że mając do wyboru samochód nowy, ale tańszej marki wolimy kupić pojazd używany, ale takiej marki, która jest droższa i która wzbudza nasze zaufanie. Gdzie kupować auta używane, aby być zadowolonym ze swojej decyzji i na co zwrócić uwagę kupując używany samochód?

Zdecydowanie najbardziej boimy się zatajenia przeszłości pojazdu

Nie do końca klarowna historia pojazdu, brak informacji o ilości wcześniejszych jego właścicieli czy o tym, gdzie były wykonywane przeglądy. W jeszcze gorszym scenariuszu- niewiedza o tym, czy auto uczestniczyło w poważnym wypadku i czy ma już za sobą obróbkę blacharską i lakierniczą. W końcu- wady ukryte, które mogą zacząć dawać o sobie znać po czasie, co będzie skutkowało w praktyce wieloma kosztownymi naprawami. Niestety, w niektórych miejscach sprzedaży nie zawsze można liczyć na dokładną, przejrzystą i uczciwie przedstawioną historię auta, co sprawia, że w praktyce często boimy się kupować auta używane. Nie chcemy wpędzić się w spiralę ciągłych napraw, które zwiększą w konsekwencji koszt posiadania danego auta to kwoty dużo wyższej niż pierwotnie zakładaliśmy.

 

Jest jednak sposób na to, aby chociaż trochę zmniejszyć niepewność zakupu decydując się na samochody używane z salonu w warszawie. Przy wielu salonach samochodowych z nowymi autami danej marki można też znaleźć doskonale funkcjonujące komisy. Bez wątpienia- są to miejsca, które w znacznie większym stopniu można obdarzyć zaufaniem.

 

  • Toyota używana z gwarancją to doskonała opcja dla osób, które chcą się w pewien sposób zabezpieczyć na wypadek, gdyby zakupione auto zepsuło się w krótkim czasie od zakupu. Specjalna gwarancja, jaką objęty jest pojazd sprawia, że naprawę ewentualnej usterki będzie można wykonać za darmo. To bardzo dobra propozycja dla osób szczególnie bojących się o to, że będą musiały dokładać do auta zaraz po jego zakupie.

 

  • W komisach samochodowych przy salonach sprzedaży w znacznie większym stopniu możemy liczyć na rzetelnie udokumentowaną historię pojazdu, a także uczciwe sprawdzenie jego stanu technicznego. Jeśli chcielibyśmy wiedzieć na co zwrócić uwagę kupując używany samochód to z pewnością na to, jakie elementy samochodu, które podlegają regularnej eksploatacji trzeba będzie wymienić w najbliższym czasie. Ważną informacją jest też to, czy samochód był serwisowany w autoryzowanych punktach.

 

  • Jeśli auto zostało sprowadzone zza granicy, co obecnie dość często się zdarza, warto spytać o to, z jakiego kraju pochodzi i gdzie miała miejsce pierwsza rejestracja. Warto spytać o to, ilu właścicieli miał wcześniej pojazd. To istotne po jakich drogach auto wcześniej jeździło- na korzyść jest sytuacja, w której był to kraj o mniej srogich zimach od naszych.