?>

Krok po kroku – likwidacja szkód komunikacyjnych w Warszawie

Krok po kroku – likwidacja szkód komunikacyjnych w Warszawie

Szkody komunikacyjne zdarzają się każdego dnia na drodze. Nie można tu mówić o tym, że ktoś planuje tego typu wydarzenie, ale jak to mówią — dzieje się samo. Osoby, które jeszcze nigdy nie miały do czynienia z tego typu wydarzeniami (i oby było tak jak najdłużej) muszą wiedzieć, że istnieje coś takiego, jak usuwanie szkód komunikacyjnych. Na czym polegają tego typu działania? Kto powinien ich dokonywać? Czy mają one faktycznie jakiś sens? Warto się tego dowiedzieć.

Usuwanie szkód komunikacyjnych nie jest niczym skomplikowanym. Tak naprawdę, jeżeli ktoś ma dobre połączenie z internetem, nawet za pomocą telefonu, jest w stanie załatwić naprawdę bardzo dużo. Krok po kroku warto wyjaśnić sobie, na czym polega takie usuwanie szkód komunikacyjnych.

W pierwszej kolejności szkodę należy zgłosić do towarzystwa ubezpieczeniowego SPRAWCY. Osoba, która dokonała szkody, jest zobowiązana do tego, aby podać dane swojego ubezpieczyciela. Można do towarzystwa przejść się osobiście, ale jak już było wspomniane — wszystko można załatwić online, za pomocą specjalnego formularza.

W następnym kroku, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie musiało wszcząć postępowanie likwidacyjne. Aby do tego doszło, będzie trzeba dołączyć odpowiednią dokumentację, która będzie świadczyć o doznanej szkodzie. Przyda się dosłownie wszystko — opinia rzeczoznawcy, zdjęcia, a nawet rachunek od mechanika, jeżeli samochód znalazł się już w naprawie. Im więcej szczegółów tym lepiej.

Uwaga! Każda osoba, która zgłasza szkodę, musi wiedzieć, że towarzystwo ubezpieczeniowe ma określony czas na to, aby rozpatrzyć wniosek. Muszą oni trzymać się wcześniej wyznaczonych ram czasowych. Chyba że nie zostały dołączone do wniosku jakieś dokumenty, to wtedy ubezpieczyciel musi wysłać odpowiednie powiadomienie do poszkodowanego.

Następny krok to wydanie decyzji odnośnie tego, co ubezpieczyciel postanowił. Jeżeli decyzja to wypłata odszkodowania, to firma ubezpieczeniowa ma na to 14 dni, co jest sztywno określone przez ramy czasowe.

Jeżeli wydana decyzja nie podoba się osobie poszkodowanej, ma on czas na to, aby się odwołać. W piśmie powinna być zawarta informacja odnośnie tego, jak długi jest ten czas. Nigdy nie można go przegapić. Warto walczyć o swoje, aby nie dać się oszukać firmie ubezpieczeniowej.

Szybko i sprawnie

Obecnie, likwidacja szkód komunikacyjnych w Warszawie oraz w innych, polskich miastach może przebiegać szybko i sprawnie. Wystarczy tylko zdecydować się na współpracę z profesjonalistami, którzy w imieniu klienta dbają o to, aby wszystko przebiegało bez najmniejszych zakłóceń. Tak, wszystko można załatwić samodzielnie, ale praktyka pokazuje, że osoba niemająca w tej kwestii żadnego doświadczenia, może bardzo często się pogubić przy załatwieniu odpowiednich formalności. Do tego towarzystwa ubezpieczeniowe często próbują oszukać, wypłacając zaniżone odszkodowanie osobom poszkodowanym. Nie można dopuszczać do takiego zachowania, dlatego warto w pewnych kwestiach zaufać osobom, które mają doświadczenie.